Nie zaleca się spożywania alkoholu, tytoniu, kawy oraz jakichkolwiek leków przeciwzapalnych oraz preparatów rozrzedzających krew (np. Aspiryny) przynajmniej 5 dni przed zabiegiem przeszczepu włosów oraz 5 dni po zabiegu. Wszelkie wytyczne każdy klient otrzyma od
nas po  kwalifikacji do zabiegu.

Grubość,  długość  czy kolor włosów nie mają znaczenia w przeprowadzeniu zabiegu transplantacji włosów z sukcesem.  Każdy typ włosów nadaje się do przeszczepu.

Zabieg jedynie przesuwa istniejące mieszki włosowe pacjenta, nie wpływa na nie w żaden sposób, więc jeśli zabieg został wykonany prawidłowo, włosy będą wyglądały dokładnie tak samo.

Zabieg można wykonać u dorosłych kandydatów w każdym wieku, pod warunkiem, że mają oni wystarczającą powierzchnię dawczą i spełniają wszelkie inne kryteria.

Dieta odgrywa kluczową rolę dla ogólnego zdrowia włosów,  a przede wszystkim w procesie włosów przeszczepionych. Po przeszczepie włosów zaleca się stosowanie diety bogatej w witaminy B,C,E, kwasy tłuszczowe OMEGA-3,cynk i żelazo oraz suplementację.

Grafty to inaczej jednostki mieszkowe, które podczas przeszczepu włosów usuwane są z obszaru dawczego ( najczęściej tył głowy lub boki) a następnie są transplantowane do obszaru docelowego. W jednym grafcie znajduje się od 1 do 4 włosków, w których to znajduje się odpowiedzialna za wzrost nowego włosa – komórka macierzysta.

Należy zacząć od wypełnienia formularza, znajdującego się w zakładce DARMOWA KONSULTACJA, o dalszych krokach będziemy informować Cię na bieżąco.

Liczba mieszków włosowych, które zostaną wszczepione w przeszczepie włosów, będzie zależała od każdego pacjenta w zależności od stopnia łysienia jednak ich średnia wynosi od 2000 do 3500 jednostek mieszkowych

Tak, naturalnym zjawiskiem jest wypadanie włosów po kilku tygodniach od przeszczepu. Nie jest to jednak powód do niepokoju. Wypadają włosy z cebulkami, ale przeszczepione mieszki pozostają w skórze głowy i produkują kolejne cebulki i kolejne włosy

Pierwsze efekty widoczne są po okresie 3-4 miesięcy, ostateczny efekt zabiegu można zaobserwować po ok 12 miesiącach.

Wszelkie zajęcia sportowe można uprawiać po pierwszym miesiącu od przeszczepu. Jeśli są to lekkie ćwiczenia, które nie powodują nadmiernego pocenia się, można je wznowić 15 dni po przeszczepie włosów.