• 59

Zdrowa skóra głowy poprawia ogólną kondycję włosów. Skóra głowy jest podobna do nawożonej gleby, która odżywia roślinę, sprawiając, że rośnie zdrowsza i silniejsza. Od stosowania serum do skóry głowy po olejki, dzielimy się sposobami dbania o skórę głowy.

Sposoby pielęgnacji skóry głowy

Najpierw należy określić rodzaj skóry głowy, aby wiedzieć, które rodzaje produktów i składników działają najlepiej. Następnie zalecamy zainwestowanie w produkty nawilżające, które utrzymają skórę głowy wolną od suchości, swędzenia i łuszczenia. Możesz zdecydować się na odżywki bez spłukiwania, serum i olejki. Złuszczanie jest nie tylko dla skóry ciała, ale także dla skóry głowy!

Jeśli zdecydujesz się na dalsze zabiegi, wypróbuj zabiegi głęboko odżywiające, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie. Aby pomóc włosom i skórze głowy wchłonąć składniki odżywcze produktu, możesz dodać parę do rutynowej pielęgnacji skóry głowy. Wreszcie, nie wszystkie produkty działają dobrze o każdej porze roku, więc może być konieczna ich zmiana od czasu do czasu w zależności od pogody.

Korzyści płynące z pielęgnacji skóry głowy

Po dodaniu odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy do codziennej rutyny, możesz pożegnać się z nadmiernym wypadaniem włosów, zaczerwienieniem, łupieżem, łuszczeniem się, swędzeniem i trądzikiem. Ponadto, zauważysz mniejszą łamliwość włosów oraz większy połysk i nawilżenie. Jeśli więc chcesz uzyskać te niesamowite korzyści, nie zapomnij zwrócić uwagi na zdrowie skóry głowy.