• 68
  • 0

Depresja, zwana również “dużym zaburzeniem depresyjnym”, jest poważnym schorzeniem, które dotyka wiele osób w ich codziennym życiu. Wpływa na sposób, w jaki ludzie myślą, czują się i zachowują. Depresja działa poprzez zmniejszenie liczby uwalnianych hormonów, co zmniejsza zainteresowanie danej osoby przyjemnymi czynnościami, ostatecznie zagrażając wydajności pracy i życiu rodzinnemu. Uważa się, że jedna na piętnaście osób, czyli 6,7%, cierpi na depresję w danym momencie. Jedna na sześć osób (16,6%) doświadczy depresji w pewnym momencie swojego życia. Depresja może dotknąć każdego w każdym wieku, ale najczęściej występuje między okresem dojrzewania a wczesną dorosłością. Depresja może być również dziedziczna i występuje u 40% osób, które mają krewnego pierwszego stopnia cierpiącego na depresję.

Jakie objawy mogą towarzyszyć depresji?

Depresja jest zwykle chorobą psychiczną, ale może również objawiać się fizycznie. Fizyczne objawy depresji obejmują ból, rozstrój żołądka, zmęczenie i niepokój. Ludzie mogą doświadczać tych problemów fizycznych z różnych powodów, ale depresja również może być jednym z nich. Wysokie ciśnienie krwi, wahania głodu powodujące przyrost masy ciała, bezsenność, a nawet osłabiony układ odpornościowy są fizycznymi wskaźnikami depresji.

Czy istnieje związek między depresją a wypadaniem włosów?

Depresja jest najczęstszą chorobą psychiczną na świecie, a wiele osób nie ma pojęcia, że może ona prowadzić do wypadania włosów. Wypadanie włosów i depresja są ze sobą powiązane, a osoby cierpiące na depresję mogą zauważyć, że ich włosy są suche, łamliwe i często się łamią. Fizjologiczne skutki depresji, takie jak uczucie smutku, zniechęcenie, niska samoocena i zmęczenie, mogą powodować spowolnienie cyklu wzrostu włosów, prowadząc do ich wypadania. Warto również zauważyć, że niektóre leki przeciwdepresyjne mają efekt uboczny w postaci wypadania włosów. Jeśli cierpisz na depresję i doświadczasz wypadania włosów, porozmawiaj z lekarzem, aby ustalić, czy Twoje leki wymagają zmiany.

Utrata włosów spowodowana zaburzeniami psychicznymi jest zazwyczaj uleczalna. W większości przypadków zdrowia psychicznego, stres wywołany depresją jest główną przyczyną utraty włosów. Włosy przestają rosnąć i stają się uśpione podczas stresującego okresu, co prowadzi do ich wypadania. Włosy mogą pozostać uśpione, jeśli stres będzie się utrzymywał. Jeśli uda nam się wyeliminować stres, włosy pacjenta powrócą do normalnego tempa wzrostu, a w ciągu miesiąca lub dwóch zauważysz, że wypadanie włosów zostało zatrzymane i pojawiają się nowe włosy. Jeśli uważasz, że twoje ciało nie będzie w stanie wyleczyć utraty włosów spowodowanej depresją, możesz rozważyć przeszczep włosów, który zwiększa poczucie własnej wartości i szczęścia.

Wybierając TravelMedical, otrzymasz najlepszą dostępną technikę przeszczepu włosów ICE DHI lub ICE FUE a naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki medycznej naszym pacjentom. Każdemu udzielamy szczegółowych informacji na temat procesu zgodnie z jego specyficznymi potrzebami i wymaganiami. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta ze swojego zdrowia i piękna.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *