• 104
  • 0

Każdy włos na ludzkim ciele składa się z dwóch części. Pierwsza część, mieszek włosowy lub korzeń włosa, jest odpowiedzialna za wytwarzanie włosów, a druga część to łodyga włosa lub sam włos.

W chirurgii przeszczepu włosów często można spotkać się z terminem graft, a graft odnosi się do pojedynczego mieszka włosowego lub grupy mieszków włosowych,  ponieważ w jednym grafcie może znajdować się od 1 do 4 włosów.

Graft to najważniejszy element w procedurze przeszczepu włosów. ponieważ pozwala on chirurgom przywrócić naturalny wygląd włosów oraz ich gęstość. Graft może składać się z pojedynczej cebulki włosa lub setek cebulek. Graft z pojedynczym mieszkiem włosowym jest wykorzystywany do tworzenia linii włosów, podczas gdy grafty z wieloma mieszkami włosowymi są wykorzystywane do pokrycia bardziej widocznych obszarów dotkniętych utratą włosów.

Podczas przeszczepu włosów grafty usuwane są  z obszaru dawczego i transplantowane są do obszaru biorczego (docelowego). W większości przypadków chirurdzy wybierają tył lub boki głowy pacjenta jako obszar dawczy. Wynika to  z faktu, że ludzka genetyka uniemożliwia wypadanie włosów z tyłu głowy.

Ile graftów potrzeba do pełnego pokrycia ?

Określenie dokładnej liczby graftów potrzebnych do pełnego pokrycia wymaga szerokiej konsultacji ze specjalistą . Jednak średnio 4000 do 6000 przeszczepów wystarczyłoby do pokrycia całkowicie łysej skóry głowy.

Czy wszystkie przeszczepione grafty  są skuteczne?

Obszary dawcze są zawsze dokładnie analizowane przez lekarza, aby upewnić się, że zapewniają zdrowe mieszki włosowe do przeszczepu włosów. Jeśli zdrowe grafty są pobierane i traktowane ostrożnie przed implantacją, a dodatkowo przechowywane w roztworze z niską temperaturą – ich przeżywalność wyniesie ponad 90%, co oznacza ich wysoką skuteczność.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *