• 63
  • 0

Męska broda jest symbolem męskości i może z łatwością podkreślić kształt twarzy, a także ukryć jej wady. Dodatkowo tworzy charyzmatyczny wygląd i zapewnia nieskończone możliwości stylizacji. Niestety, znaczna część mężczyzn cierpi z powodu nierosnącego zarostu lub braku pełnego pokrycia zarostu na twarzy (na przykład z powodu dziur). Problemy te mają negatywny wpływ na ich pewność siebie i obciążają ich możliwości pielęgnacyjne.

Wraz z rozwojem zaawansowanej technologii przeszczepu włosów, przeszczep brody jest jedynym możliwym sposobem na cieszenie się zarostem dla osób, które cierpią z powodu rzadkiej lub brakującej brody. Większość przyczyn braku pełnej brody ma podłoże genetyczne lub jest trwała (np. łysienie plackowate na twarzy). Utrata zarostu może też być następstwem uszkodzeń fizycznych. Mieszki włosowe nie regenerują się więc nie ma naturalnego sposobu na odrastanie zarostu w fizycznie uszkodzonym miejscu. Zabieg polega na pobraniu zdrowych mieszków włosowych. Przeszczepione włosy są delikatnie i fachowo pobierane z obszaru dawczego z tyłu lub z boku głowy, a następnie przeszczepiane w celu wypełnienia nierównomiernego wzrostu brody lub stworzenia grubszej, bardziej atrakcyjnej brody. Najważniejszym celem tego zabiegu jest stworzenie kształtu i wyglądu brody, który najskuteczniej poprawi strukturę twarzy danej osoby.

JAK DŁUGO TRWA OPERACJA?

Czas trwania zabiegu różni się w zależności od osoby, ponieważ każda osoba jest inna. Procedura może trwać od dwóch do czterech godzin, w zależności od ilości pracy do wykonania w indywidualnym przypadku.

JAK DŁUGO NALEŻY CZEKAĆ Z GOLENIEM PO PRZESZCZEPIE BRODY?

Po zabiegu należy odczekać około dwóch tygodni przed goleniem lub przycinaniem brody. Ważne jest, aby dać mieszkom włosowym wystarczająco dużo czasu na osiedlenie się w nowym miejscu. To normalne, że przeszczepione mieszki włosowe wypadają na wczesnych etapach nowego wzrostu. Po upływie tego dwutygodniowego okresu można golić i stylizować brodę.

CZY MAJĄC BLIZNY NA TWARZY MOŻNA MOŻNA PRZESZCZEPIĆ BRODĘ?

Tak. Gęstszy, pełniejszy zarost to świetny sposób na ukrycie blizn potrądzikowych lub innych blizn na twarzy.

CZY WYSTĘPUJĄ EFEKTY UBOCZNE?

Skutki uboczne przeszczepu brody są łagodne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących pielęgnacji. Często występuje tymczasowy obrzęk, zaczerwienienie lub łagodna wrażliwość w przeszczepionym obszarze. Efekty te różnią się w zależności od przypadku i zazwyczaj są niewielkie i ustępują w ciągu kilku dni.

JAK SZYBKO BĘDZIE ROSŁA BRODA PO PRZESZCZEPIE?

Zauważalny wzrost nastąpi w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Po zabiegu nowe włosy są widoczne, ale następnie wypadają. Jest to normalna część procesu. Po zakończeniu cyklu wypadania nowe włosy zaczną rosnąć. Przeszczep brody zapewnia gęstszy, pełniejszy zarost na całe życie.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *